Welkom bij het Grafisch Lyceum Utrecht

Student is bezig met een opname
Student is bezig met een opname
Namens het team van de opleiding Creative Motion Production, van harte welkom bij het GLU. Op deze pagina vind je alle belangrijke informatie over start van jouw opleiding.

Wij wensen je veel plezier en succes met je nieuwe opleiding!

Sigrun Jording (Teamleider Creative Motion Production)

LAPTOP 

De onderstaande laptopeisen gelden voor schooljaar 2025 / 2026. 

Let op! Op de websites van The Rent Company en Studywise wordt geclaimd dat het GLU een samenwerking met deze partijen heeft. Dit is niet het geval en hier worden foutieve laptopeisen afgegeven. De laptopeisen die op de website per opleiding staan vermeld zijn de juiste eisen voor het aanschaffen van een nieuwe laptop. 

Voor de opleiding heb je een laptop met Windows of macOS nodig, als je nog een relatief recente laptop hebt zal deze waarschijnlijk voor je opleiding voldoen. 

Als je overweegt om een nieuwe laptop aan te schaffen, raden we je aan om te kijken naar een model dat minimaal aan de volgende eisen voldoet: 

Windows
  • CPU gelijk aan of beter dan Intel i7 14de generatie / AMD Ryzen 7 7de generatie 
  • Videokaart gelijk aan of beter dan NVIDIA GeForce RTX 4060 
  • 32 GB RAM 
  • 1TB SSD 
  • Wi-Fi 6(e) 

Aanschaf
Je bent vrij om je laptop te bestellen bij een leverancier naar voorkeur. Als je via www.campusshop.nl bestelt, weet je zeker dat je een laptop met de juiste specificaties en service hebt.   

Houd er rekening mee dat de laptop belangrijk is voor je opleiding en dat je dus een goede service krijgt als je laptop defect is. CampusShop biedt een gratis basis service pakket aan: ‘Snelle Studenten Service’. Wij raden je echter aan om een ‘Premium Studenten Service’ voor 3 jaar af te sluiten. Bij een MacBook worden deze services niet aangeboden.  

Hoe bestel ik via CampusShop?
Ga naar http://www.campusshop.nl. Klik op de oranje balk ‘Kies jouw onderwijsinstelling/studie’. Kies hier ‘Grafisch Lyceum Utrecht’ en kies je opleiding. Vervolgens verschijnt er een lijst met te bestellen laptops welke aan de eisen voor je opleiding voldoen. Controleer de specificaties van de laptop voordat je bestelt nog wel even goed met de specificaties op de pagina van jouw opleiding. 

SOFTWARE 

Bij het GLU zijn digitale licenties voor Adobe en Office-programma’s gratis. Hier hoef je niets voor te doen. Via surfspot.nl kan je met onderwijskorting ook software aanschaffen die je misschien wil gebruiken zoals Microsoft Windows, antivirussoftware, diverse tools en onderzoekssoftware. Dit is niet verplicht.     

 Als je vragen hebt over de laptop en software kun je contact opnemen met de afdeling ICT. 

Bellen

Mailen

Op je eerste dag op school maak je kennis met je slb docent. Een slb’er is jouw eerste aanspreekpunt voor studieloopbaanvragen.  

1CMP1: Jeroen
1CMP2: Daphna
1CMP3: Ben
1CMP4: Ruben en Xenia
1CMP 5: Linda
1CMP6: Martijn
1CMP7: Ilse
1CMP8: Zoë
1CMP9: Danielle
1CMP10: Eelco
1CMP11: Victor
 

Tijdens de introductiedagen leer je je klasgenoten, docenten en de school kennen. Hieronder lees je hoe laat je waar moet zijn en wat je mee moet nemen:  

Locatie: Vondellaan 178, Utrecht  

Maandag 1 september, Groep CMP 1 t/m 6:
(Groep CMP 7 t/m 12 vrij) 

09:00 – 11:00: Kennismaking klas en studieloopbaanbegeleider
11:00 – 12:30: Gebouw, lokalen en faciliteiten leren kennen + Foto maken voor schoolpas
12:30 – 13:00: Lunch
13.00 – 16.00: Software-installatie en groepsbindende opdracht 

Dinsdag 2 september, Groep CMP 7 t/m 11:
(Groep CMP 1 t/m 6 vrij) 

09:00 – 11:00: Kennismaking klas en studieloopbaanbegeleider
11:00 – 12:30: Gebouw, lokalen en faciliteiten leren kennen + Foto maken voor schoolpas
12:30 – 13:00: Lunch
13.00 – 16.00: Software-installatie en groepsbindende opdracht 

Woensdag 3 september, alle klassen:
Escapetour door Utrecht met slb-ers en ijsje eten voor alle klassen (verdeeld in tijdsloten) 

Vanaf de laatste week van juli kun je met je GLU-account inloggen op rooster.glu.nl. In juli ontvang je per brief je inloggegevens. In de week van 14 juli krijg je via de mail te horen in welke klas je zit. 

De school start op 1 september. Bij kennismaken lees je op welke dag je wordt verwacht.  

Contact

Heb je na het lezen van deze informatie nog vragen, neem dan contact op met het Studenten Servicepunt.

Bellen

Appen

Mailen